Aktualności

WAŻNA INFORMACJA TECHNICZNA DOTYCZĄCA POPRAWNOŚCI WYŚWIETLANIA MATERIAŁÓW DYDAKTYCZNYCH

 
Picture of Administrator Serwisu
WAŻNA INFORMACJA TECHNICZNA DOTYCZĄCA POPRAWNOŚCI WYŚWIETLANIA MATERIAŁÓW DYDAKTYCZNYCH
by Administrator Serwisu - Friday, 20 December 2013, 12:07 PM
 

Wymagania techniczne materiałów dydaktycznych:

Przeglądarki obsługujące technologię HTML5 i CSS3:

Aby móc wyświetlić zawartość dydaktyczną muszą zostać użyte odpowiednie, aktualne wersje przeglądarek internetowych wspierające technologię HTML 5 oraz CSS 3. HTML5 i CSS3 to najnowsza technologia internetowa nazywana często standardem przyszłości ze względu na swoje możliwości w tworzeniu aplikacji internetowych, zaawansowanych graficznie animacji i treści czy lepszą obsługę czcionek. Technologia z powodzeniem została zaimplementowana w takich przeglądarkach, jak Google Chrome, Safari, Firefox czy Opera. Internet Explorer niestety cały czas nie dogania standardów sieciowych i z tego względu tworzenie grafiki 2D/3D (HTML5 Canvas) nie jest wdrożony całkowicie. Jednakże sytuacja poprawia się z wersji na wersję i być może wkrótce najnowsze wersje przeglądarki Microsoftu będą nadążały za technologicznymi trendami.

Wyżej wspomniana technologia obsługiwana jest w pełni przez następujące przeglądarki w odpowiednich, aktualnych wersjach:

  • Firefox - aktualna wersja przeglądarki oznaczona jest numerem 26.0
  • Google Chrome - aktualna wersja przeglądarki oznaczona jest numerem 31

Opera (wersja 18) mimo zapewnień producenta nie wspiera Video HTML5, co może powodować niepoprawne wyświetlanie się treści audiowizualnych.

Wyskakujące okienka (pop-up):

Materiały dydaktyczne otwierane są w nowych oknach. W zależności od ustawień Państwa przeglądarek internetowych, mogą one wymagać wyłączenia funkcji blokowania wyskakujących okienek (pop-up).

Pomoc techniczna:

W przypadku braku pewności co do spełnienia wyżej wymienionych wymagań technicznych, prosimy o skorzystanie z poniższych poradników: